Bogen PRS2403R 24V Power Supply
The Bogen PRS2403R 24V Power Supply supplies a regulated 24V DC at 300mA (6CU) from a 120V AC, 60 Hz source. It is capable of being connected to barrel-type connectors or screw terminal connections by an included adapter.
Specifications
- Input: 120V AC, 60Hz
- Output: 24V DC, 300 mA Regulated
- Mounting: Plug-In
- Connections: Wires, Barrel-Type
- Dimensions: 2-1/4" x 3-1/4" x 2"